Partneři

Bohemia Platina

http://www.bohemiaplatina.com/

https://pomplatina.cz/ 

Chovatelská stanice: Yorkshire TerRiEr , Jack Russell terRIEr, Pomeranian a PODENCO

O nás:
Věnujeme se chovu Yorkšírských teriérů už od roku 1990, nabízíme štěňátka na chov a výstavy, anebo jenom jako domácí mazlíčky pro potěšení. Dále nabízíme špičkové a zkušené krycí psi pro chovné fenky.

Věnujeme se chovu Jack Russell teriéra od jeho oficiálního schválení FCI. Importovali jsme do ČR toto plemeno jako druzí a z našeho chovu už je několik šampiónů a také Evropská Vítězka mladých v Helsinkách 2006. Naši psi jsou hodnocení za roky 2004 a 2005 jako nejlepší v ČR.

O plemeni:

 Yorkshire Terrier: je plemeno malého vzrůstu řadící se mezi teriéry, které pochází ze Spojeného království, kde bylo využíváno k lovu hlodavců. Dnes je plemeno využíváno především jako společenský pes, stále si však zachoval původní povahu. Je to ostražitý, temperamentní a inteligentní teriér, pro kterého je typickým vnějším znakem dlouhá, hebká a lesklá srst.

  Jack Russell Terrier: Je to temperamentní pejsek, který miluje lidský kontakt a bude vám jedinečným společníkem. Jestli hledáte pejska, který vám vždy spraví náladu a může být vašim společníkem většinu části dne, tak je to právě on, Jack Russell, který je malý a skladný, a všude ho můžete vzít s sebou, ale nezapře v sobě opravdového inteligentního psa, který je vždy veselý přátelský a nebojí se ničeho.

  Pomeranian: Psí plemeno Pomeranian se řadí ke skupině německých špiců. V mnoha zemích je známý jako Trpasličí špic. Jeho celková postava je kompaktní a robustní, s velmi osrstěným ocasem, který je vysoko posazený a plochý. Pomeraniani jsou dobře známí krycí srstí tvořící jakýsi límec u krku, a také jemnými chloupky na zadních končetinách. Krycí srst je dlouhá, rovná a tvrdá, s texturou. Podsada je oproti tomu měkká, hustá a krátká. Barva srsti může být dnes nejrůznější – bílá, černá, hnědá, červená, krémová, černá s pálením, hnědá s pálením, žíhaná a další. Mezi nejčastější ovšem patří oranžová, černá nebo krémová. V poslední době je velmi oblíbené zbarvení merle, které je kombinací modré a převážně bílé barvy srsti.

  Podenco: Podenco canario je plemeno chované především na Kanárských ostrovech. Tento odolný lovecký pes vhodný k lovu králíků ve velmi tvrdých klimatických a geografických podmínkách má kořeny v loveckých psech, kteří byli na ostrovy zřejmě dovezeni Féničany při jejich obchodních cestách.

Chovatelská stanice: BOHEMIA PLATINA

ID